Únor 2013

Moje cesta do školy

22. února 2013 v 14:39 | Lukáš Pavlásek |  Moje tvorba - sloh
Každé ráno vstávám v 6 hodin. Moc se mi nechce vstávat. Hlavně se mi nechce z teplé postele. Nejsem ranní ptáče. O víkendu si rád přispím.

Nejdřív zvoní budík a potom začne štěbetat andulka Pepička která nemá ráda zvuk budíku.

Vstanu, umyji se a jdu snídat. K snídani mám většinou čaj a pečivo . Pospíchám, musím se ještě obléknout a vyčistit si zuby. Ted už můžu vyrazit na vlak.

Každý den jezdím vlakem. Na stanici vlaku chodím uličkou kde z jedné strany jsou domy a z druhé stany teče strouha, Ulička končí u hlavní silnice. Už slyším v dálce houkat vlak a musím popoběhnout. Zastávka stojí na mírném kopečku.

Je celá modrá jako nebe a je vidět z dálky. Na naší trati jezdí motorový vlak se dvěma vagony. Do školy nás jezdí hodně. Cesta má tři zastávky a vede chráněným územím.

Moc rád jezdím vlakem ,dívám se z okna a pozoruji okolí. Cesta není každý den stejná . Na jaře kvetou stromy ,v létě vidím z okénka jak venku poletují vlaštovky a na poli se honí zajíci. Jednou jsem viděl kousek od trati i srnu s mládětem.

Podzim nemám rád listí je spadané je dlouho tma, prší a je nevlídně. Psa by do toho počasí neposlal.

První zastávkou jsou Chotutice, malá zapadlá zastávka nad kterou se tyčí kopec. Za chotutickou zastávkou vjíždí vlak na železný most a dunění kolejí se nese široko daleko krajinou.

Za Chotuticemi se vlak prožene kolem skal a následuje druhá zastávka, která se nazývá Chroustov. Je to malá osada jako dlaň. Má asi pět domků. Většinou tam nikdo nenastupuje. Za Chroustovem se vlak kříží se silnicí. A proto vlak zpomaluje a hlasitě houká, aby do někoho nenaboural. Tady nastupuje má spolužačka Lenka.

A vlak pokračuje do mé konečné zastávky. Konečně vystupuji .Vezmu si batoh na záda a vyrážím do školy. Musím jít rychle abych byl včas na vyučování.

Někdy si představuji jaké by to bylo jezdit do školy moji prarodiče, když se místo motorového vlaku přisupěla parní lokomotiva s několika vagony.
Autor: Lukáš Pavlásek, 2018
https://www.facebook.com/lpavlasek380