Velká přenosná lampa s LED

19. června 2015 v 6:30 | Lukáš Pavlásek
K výrobě tohoto výrobku jsem se inspiroval kdysi v prodejně s elektronickými věcmi, kde jsem viděl podbný výrobek. Po čase, kdy jsem si šel nakoupi nějaké součástky, tak jsem si zakoupil i metr svítivého pásku s led.

V rámci technické dokumentace, kdy nám paní učitelka dala hodinu volna a odpočinku (aby jsme nabraly nové síly do nového pololetí) jsem v programu Auto Cad Lt 2012 zkonstruoval díl od dílu papírovou vystřihovačku, kterou když jsem přijel domů jsem si vytiskl začal hned stavět. Stavba celé svítilny my zabrala celou sobotu Jenže nastal problém s napájením, a tak jsem si vyzkoušel na světelném pásku, jestli bude svítit na devítivoltovou bateri. když jsem to vyzkoušel, tak jsem doděla jen bateriové pouzdro.

Po čase jsem musel dělat menší předělávku, protože mi ji náš kocour schodil ze skříně, a tak jsem musel udělat cele bateriové pozdro znovu. Kůvli odonosti jsem použil tentokrát papírovou ruličku.

Foto najdete v galerii ve složce Mé elektronické Výrobky ve složce Velká přenosná lampa. Jsou zde fotky z opravy a před opravou.

Tato Lampa má nejen bateriové napájení, ale i dá se napájet z externího zdroje, takže se dá použít i jako přenosná lámpa. Tuto lampu můžeme napájet jak ze síťového zdroje, tak i z auto zásuvky 12V (při 24V musíme napětí stablizovat za pomocí stabilizátoru na 12V). Jedniný požadavek je zde polarita napětí. Při špatné polaritě se lampa (přenoska nerozsvítí).

Dále je dobrá při výpadku elektriky, kdy si můžeme posvítit třeba na cestu po schodech...apod.

Baterie zde vydrží tak 2 až 3roky nebo do doby kdy napětí klesne pod 5V, potom se musí bateriový článek vyměnit za nový.

Díky Autor
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Autor: Lukáš Pavlásek, 2018
https://www.facebook.com/lpavlasek380