1.Úvod do Arduino

18. srpna 2018 v 0:00 | Lukáš Pavlásek |  Začínáme s Arduino

O co se jedná??

Jedná se o vývojovou platformu moderních embdded systémů na na AVR 8 bitů (Arduinu UNO, Leonardo, Nano) nebo AVR 32 bitů (ARM - Arduino due..apod).
Pro tuto vývojovou byl pro pochopenní vyvinut programovací jazyk Wiring, který je odvozen z programovacích jazyku C a C++, proto po té je přechod na jazyk C mnohem snažší, ale lze také se nejdříve naučit programovací jazyk C a po té přejít na programování Arduino.
Nejběžnější program pro programování je Arduino IDE, ale dále se dá také programovat například Atmel studio 7, PlatformIO...apod.
Arduino pomoci linky I2C, UART a SPI může propojovat například s počítačem Raspberry PI, kdy v této kombinaci počítač Raspberry Pi nám vyhodnocuje složité věci a Arduino nám vyhodnocuje velmi krátké (z toho plyne, že není Arduino zahlceno velkým množství dat, které musí vykonat najednou).
V dalších dílech chystám:
  1. Datové typy
  2. Nastavení vstupu/výstupu ( digital i analog)
  3. AnalogRaead(); analogWrite();
  4. Podmínky IF, Else IF, Else
  5. Cykly While(){}, Do{}While() a FOR(){}
  6. Práce s LCD displejem
  7. Pole
a další.
Vše píšu ze svých poznámek, které si vedu při programování desek Arduino a také částečně se držím knihy od Zbyška Vody - Arduino, ale také se držím i komunity Arduino CC, ze které si za pomoci překladače získávám informace.
Dále si pro arduino sestavíme pár přípravků a budeme vyrábět tzv. Klony což jsou desky na který nalezneme čip z rodiny AVR 8-bitů nebo rodiny Attiny. Tyto desky jsou vytvářeny přímo autory, takže na internetu si najdete knihovny pro svůj kreslící editor plošny spojů (Eagle, kiCad..apod.) => nejsou volně dostupné. K této výrobě já používám svůj vlastní Shield pro programování Atmega324/Atmega644, kdy dostávám stejný výkon (atmega324P-PU) jako má Atmega328P-PU,ale větší počet pinu. U Atmega 644P-PU (mám velikost paměti FLASH - pro program - až 64kB).

=> z toho plyne
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Autor: Lukáš Pavlásek, 2018
https://www.facebook.com/lpavlasek380